Místní knihovna Březolupy

Nové knihy pro děti

 

Dagmar Geislerová: Hlavně v klidu aneb Ludvíkův hustokomiks

 

Ludvík a Vincent jsou nejlepší kámoši-odjakživa!! Jenže pak k nim do třídy přijdou dva noví spolužáci a nemají nic lepšího na práci než si z ludvíka dělat srandu. Přede všemi! A aby toho nebylo málo-Vincent se z ničeho nic chová jako největší zrádce. Ludvík tak zůstane proti těm dvěma sám. Pokud tedy nepočítáme Leu, protože to je holka. Náš hrdina se ale rozhodně nehodlá smířit s osudem...

 

Jan Jelen - Petra Z.Jelen: Drak Drango-hrdina přichází    

Drango je dobrotivý velkorysý a trochu ješitný drak, který má smyslo pro humor. V tomto příběhu se snaží najít nový domov v malebné vesničce, plné pozoruhodných stavení a nedůvěřivých obyvatel. Díky své hravosti si získává děti. S dospělými ho ale čeká strastiplná cesta, na které musí prokázat nejedno hrdinství, aby ho obyvatelé vesničky přijali za svého.

 

  Enid Blytonová: Tajná sedma - Záhada ukradeného náhrdelníku

Tajná sedma narazí při hře na indiány na podezřelého muže. Později vyjde najevo, že to byl zloděj, který ukradl drahocenný perlový náhrdelník..Sedma se pustí po jeho stopě..

               

Astrid Lindgrenová:Já chci taky do školy

 Tuto knihu pro nejmenší čtenáře vydal Albatros v edici První čtení. Já chci taky sourozence, říká Petr rodičům a těší se, že si s ním užije spoustu her a radovánek. Ale ouha! Do rodiny sice přibyde sestra Lena, ale se stále křičícím miminkem není vůbec žádná zábava. Jakmile  Lena povyroste  a pozornost rodičů se obrátí k právě narozenému bráškovi, zjistí Petr, že taková sestra není k zahození. K takové polštářové válce se hodí přímo báječně.

Já chci taky do školy, opakuje Lena každý den, když už je větší a z Petra je prvňáček. Vždyť tolik touží vědět, jak to ve škole vypadá. A jednoho dne jí bráška tohle vroucí přání splní..

 

Sandra Lanczová: Z deníčku neobyčejné patnáctky

Nera, hlavní hrdinka knihy s trochu temným a strašidelným námětem, není právě nejtypičtější patnáctileté děvče. Musí s maminkou již po několikáté měnit své stálé bydliště, v nové třídě se stane terčem posměchu třídní hvězdičky Mirky a aby toho nebylo málo, dějí se kolem ní různé podivné věci. Ve snu, který nedokáže odlišit od skutečnosti, vidí duchy a vlkodlaky, zamiluje se do kluka, který ji děsí a přitahuje zároveň...

 

Barbora Robošová: Domov blízko koní

Světlevlasé Daně je dvanáct a půl a skončila v dětském domově. Ze své původní rodiny nemá moc hezkých vzpomínek. Nese si z ní hlavně strach a nedůvěru. A pak se objeví manželé Říhovy ze Studené Lhoty. Ti mají v pěstounské péči už šest dětí v  Danině věku a rádi by pomohli i Daně.. Dana s nimi tedy odjíždí na zkoušku strávit prázdniny v jejich domově, i když se jí do toho vůbec nechce. Nikdy nebyla na vesnici, je jí protivná stejně stará Tereza, která z ní chce mít kamarádku podle svých představ. Bojí se kluků, lidské zvědavosti i slibované pomsty.Přes počáteční nezájem přesto zjišťuje, že v nové rodině je jí dobře. Pomalu najde cestu k ostatním dětem, pozná jízdárnu, ve které žije senzační kůň, i zajímavého kluka s hnědounofinou, jenomže..Daninu důvěru v Říhovi naruší nepěkná řeč, která se nese po vesnici...

 

David Walliams: Malý miliardář

 

Seznamte se - Joe Spud je nejzámožnější dvanáctiletý kluk na světe. Má všchno, co si jen může přát: kapesné dostává po milionech, jezdí ve formuli 1, má 500 párů sportovních bot, hodinky s diamanty, všechny počítačové hry na světě, horskou dráhu na zahradě, dokonce orangutana coby komorníka,, Joe má miliardu důvodů být šťastný, ale jedna věc mu ke štěstí chybí... opravdický kamarád..

 

R.J.Palaciová: /ne/obyčejný kluk

 

Auggie Pullman nemohl dosud chodit do běžné školy. Teď se ale chystá do 5.ročníku Beecherovy školy. Pokus jste se ocitli v podobné situaci, dokážete určitě pochopit, jak mu je..A Auggie není jen tak nějaké dítě..Díky vrozené vadě se narodil se znetvořeným obličejem..Podaří se mu přesvědčit spolužáky, že je stejný jako oni?